Uczennica liceum, od kilku lat działająca w KSM. Kocha śpiewać i grać na gitarze :)

  14 lutego na całym świecie obchodzi się wspomnienie Św. Walentego jako święto zakochanych, znane pod nazwą – walentynki.

Walenty był biskupem Terni w Umbrii. Żył w III w., a wiadomości o nim są dość skąpe. W czasie prześladowań rzymskich asystował męczennikom w czasie ich egzekucji. Później sam został pojmany. Przeprowadzono proces mający na celu odejście od Chrystusa, ponieważ Walenty się nie złamał nakazano użycie kijów. Gdy to nie pomogło skazano go na ścięcie, którego dokonano 14 lutego. Kult Świętego Walentego szybko obejmował coraz większy obszar. Początkowo był patronem osób ciężko chorych, głównie na choroby nerwowe i epilepsję. Na Zachodzie uważano go za patrona zakochanych.

   W wielu miastach Polski zostały ostatnio zorganizowane debaty walentynkowe. Są to spotkania dotyczące miłość, czystości przedmałżeńskiej, życia poczętego.

   Wchodząc w link można obejrzeć zdjęcia z debat w naszej diecezji: https://facebook.com/pg/mlodziezelk/photos/?tab=album&album_id=1639133212769699&ref=page_internal&mt_nav=1